Виставка малярства Анатолія Мельника «Екзистенція»

Анатолій Мельник – народний художник України, дійснмй член Національної академії мистецтв України, академік, член Національної спілки художників України.

Мистецький проект «Екзистенція» Анатолія Мельника у Львівському Палаці мистецтв – це не просто презентація творчого доробку автора за останній період. Метою проекту є своєрідний дискурс на тему людини, її духовних орієнтирів, що демонструється в доступних почуттєвому сприйняттю формах, лініях, силуетах, кольорах… Складні поняття людського буття та його оточення автор зображує мовою живопису. Керівник проекту – Любомир Медвідь, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка народний художник України, дійсний член Національної академії мистецтв України, академік.

На виставці у Палаці Мистецтв буде представлено близько сотні сюжетно-тематичних робіт, виконаних у техніці олійного малярства, в яких розкривається особистісна сутність людини з її унікальною, психоемоційною неповторністю. Прикметною рисою малярських творів А. Мельника є авторське образно-філософське тлумачення існування сучасного світу. Ця риса простежується впродовж усієї творчості художника. За словами куратора проекту «Екзистенція» Ольги Луковської, кандидата мистецтвознавства, заступника директора ЛПМ з науково-мистецької діяльності, експозицію доповнять декоративні композиції на тему природи, зображення якої у картинах митця має інтелектуальний підтекст. «Особливо актуальним для Анатолія Мельника є поняття простору, розуміння його як простору екзистенціальної дії. Використовуючи різноманітні живописні засоби, художник апелює не лише до свідомості, але й до підсвідомих образів і міркувань», – каже Ольга Луковська. Виставка буде супроводжуватися різноманітними заходами.

Зокрема, на відкритті глядачі матимуть можливість не лише побачити живописні твори, а й особисто поспілкуватися з автором, а також почути камерний оркестр «Академія» під керівництвом народних артистів України Артура Микитки та Ігора Пилатюка. У рамах проекту передбачено теж авторські лекції про сучасне мистецтво та кураторські екскурсії для студентської молоді мистецьких вузів Львова.

  
 

КІНО

Їжак Сонік
18.02 • сьогодні
Мої думки тихі
18.02 • сьогодні

КОНЦЕРТИ ТА СВЯТА

Концерт гурту «ДахаБраха»
24.02 • через тиждень

КУЛЬТУРА

Виставка «Ілюзія Часу»
20.02 • через 2 дні

ДІТЯМ

Вистава «Дюймовочка+»
22.02 • через 4 дні