Концерт «Шотландські вечори в Органному»

Вечір із присмаком Шотландії подарують слухачам Органного залу Ukrainian Festival Orchestra та дириґент зі Швеції Даніель Ханссон. Вони виконають твори Фелікса Мендельсона-Бартольді, написані під впливом подорожі до гордої Шотландії. А львівська піаністка Діана Чубак солюватиме у героїчному Третьому фортепіанному концерті Людвиґа ван Бетовена, який стане центральним номер цього концерту.

20-річний Мендельсон був захоплений красою природи Шотландії та гордістю духу її мешканців. Шотландські балади, жваві танці, змагання волинщиків, похмурий замок Марії Стюарт – всі враження композитор відобразив у Третій симфонії, котра отримала назву “Шотландська”. Одним із найяскравіших спогадів подорожі стало відвідування Фінгалової печери на Гебрідських островах. Гаельскою її назва означає “печера мелоді”. В ній унікальна акустика, тож не дивно, що композитор присвятив цьому творінню природи свою увертюру.
Цього вечора музику Шотландії ми почуємо в інтерпретації гостя з іншої північної країни – диригента Даніеля Ханссона зі Швеції. Він керує Хором та оркестром шведського університету Мальме. Цей колектив мав перші гастролі Україною в червні цього року.
Деніель Ханссон керував кількома оркестрами на батьківщині та співпрацював із філармонічним оркестром Монте-Карло та хором Манауського оперного театру.
Велич людського духу відчувається також у Концерті для фортепіано з оркестром №3 Людвига ван Бетовена, написаний у героїчній та трагічній тональності до мінор. Концерт викликав фурор уже після першого виконання і досі лишається одним улюбленцем публіки. Сольну партію цього вечора виконає одна з найкращих інтерпретаторок Бетовена свого покоління Діана Чубак.
“Добре виконання – перш за все чесне, щире, відверте, сильне енергетично, фантазійне, що базується на якісній техніці, інтелектуальній роботі”, – впевнена Діана. Молода піаністка закінчила Львівську музичну академію, вдосконалювала свою майстерність у Оксани Рапіти, а також таких відомих піаністів, як Кароль Радзівонович, Анджей Ясінський, Мартін Єпсен, Maтті Рекалліо, Лілі Дорфман, Кевін Кеннер, Філіп Джузіано, Тім Овенс.Як солістка виступала з Маріупольським муніципальним камерним оркестром “Ренесанс”, Національним президентським оркестром України, Академічним камерним оркестром “Віртуози Львова”, з камерним ансамблем Academia Dell'Arco (Польща).
Ukrainian Festival Orchestra – львівський колектив, який виріс із камерного оркестру Collegium Musicum, заснованого 2014 року на базі однойменної музичної агенції. За кілька років оркестр став відомим в Україні та за кордоном, співпрацював із такими відомими дириґентами, як Лев Маркіз, Сіґізвальд Кьойкен, Теодор Кухар, піаністами Андрієм Гавриловим, Антонієм Баришевським, Вадимом Холоденком, Дмитром Чоні, скрипалями Бенджаміном Гілмором, Сергієм Островським, Кирилом Шараповим, Ігорем Завгороднім, Орестом Смовжем, Корі Церовшеком, Ноа Бендікс-Белґлі, віолончелістом Денисом Северином, співаками Крістіаном Хільцем, Річардом Решем, Тетяною Журавель та ін. На початку 2018-го оркестр пережив значне оновлення. Тепер він відомий як Ukrainian Festival Orchestra і має на меті створення записів української класичної музики та її популяризацію у світі.

Виконують:

  • Ukrainian Festival Orchestra
  • Даніель Ханссон – дириґент (Швеція)
  • Діана Чубак – фортепіано (Україна)

У програмі:

  • Ф.Мендельсон – Увертюра “Гебріди, або Фінгалова печера”
  • Л.ван Бетовен – Концерт для фортепіано з оркестром №3
  • Ф.Мендельсон – Симфонія №3 “Шотландська”

==> квитки <==

 Промофото події: "Концерт «Шотландські вечори в Органному»"

 
 

КІНО

Чорний ворон
16.12 • сьогодні
Крижане серце 2
16.12 • сьогодні
Ціна правди
16.12 • сьогодні