Фотовиставка Йосипа Марухняка «Світлинна Шевченкіана»

Була у Києві, Мінську, Каневі, Дрогобичі, а тепер знову покаже себе у Львові. Світлинна Шевченкіана Йосипа Марухняка - вже дев'ята фотовиставка, яка вкотре підтверджує, що таки вона є провідною темою творчості цього фотомайстра. Він відкриває Шевченка глядачам, і робить це постійно і всеохоплююче, тобто, показує його з різних сторін і аспектів.
Ось, до прикладу, декілька назв виставок Йосипа Марухняка: «Ну що б, здавалося, слова…», «Натхненні Кобзарем», «Тарасовими шляхами», «Шевченківськими місцями Білорусі», «Тарас Шевченко на Львівщині (пам’ятники)», « З Кобзарем на прощу. В Україну».
Цьогорічна його Шевченкіана ніби продовжує тему «Натхненні Кобзарем», бо на світлинах бачимо скульптора і його роботу – портрет Шевченка, бачимо сучасного поета, який читає вірші Кобзаря, колекціонера, який знайшов цікавий вишитий портрет Шевченка, і ця ниточка продовжується, тягнеться зафіксованими моментами: тележурналіст і Шевченко, телеоператор і Шевченко, чиновник і Шевченко…
Ще один блок цьогорічної Шевченкіани Марухняка формують світлини, які уже стали історією: конкурс на кращий проект пам’ятника Шевченкові у Львові, де зафіксований тодішній мер міста Богдан Котик, або ж відкриття пам’ятного знака Кобзареві у місті Жовква в 1995 році. Ці чорно-білі світлини суттєво виділяються на фоні інших.
Продовжує митець ще одну, близьку йому, тему пам’ятників Тарасові Шевченку. Цього разу ми бачимо скромний пам’ятник Тарасові Шевченку у найвіддаленішому селі Тернопільської області Горошовій, що межує із Буковиною. Пам’ятник простий, навіть дуже скромний, з вінком із пластикових квітів, від яких уже ми, галичани, відмовились. І це теж – вияв всенародної любові до Шевченка.
У краєзнавчому музеї «Берегиня» в місті Бурштин на Івано-Франківщині туристам показують обгорілий Кобзар і розповідають зворушливу історію його врятування із вогню на Черкащині – і це не пройшло повз фотооб’єктив Йосипа Марухняка! Як і те, коли до Народного музею Тараса Шевченка у Львові приходять львів’яни і дарують сімейні раритети.

Тарас Шевченко мене надихає. Він – як живий. Він -невичерпний, і тому я постійно звертаюсь до нього як до бездонного джерела. Шевченко - не просто найвидатніший український поет. Він ще й талановитий художник і гравер, академік, філософ, пророк, геній, національний герой, духовний лідер нації.
- каже фотомитець.

Фотовиставка Йосипа Марухняка пройде в межах Шевченківського березня, і її офіційне відкриття буде спільним з офіційним відкриттям інших тематичних виставок – 10 березня о 16:00.
Запрошуємо! На цю годину у нас заплановано чимало цікавого