Виставка творів графіка, живописця Зеновія Кецала

з нагоди 100-річчя від дня народження митця

На виставці буде представлено 35 творів графіки, що нині зберігаються у фондових збірках Національного музею у Львові ім. А. Шептицького.

Зеновій Кецало – видатний майстер графіки, талановитий рисувальник, автор визначних творів, що стали надбанням львівської школи графіки.Саме у графіці, в якій художник працював усе своє творче життя, він продемонстрував сильні риси свого обдаровання. Його творчість ґрунтувалася на міцній основі української образотворчої традиції, яку розвинули та плекали видатні графіки попередьої генерації: О. Кульчицька, П. Ковжун, С.Гординський, М.Бутович, Є. Козак, Л. Левицький. Зеновій Кецало ще застав це покоління львівської артистичної інтелігенції, серед них Олену Кульчицьку, Леопольда Левицького, Стефанію Гебус-Баранецьку, Юзефу Кратохвилю-Відимську, які спричинилися до його фахового зростання. Продовжуючи традиції естампної графіки, працюючи переважно у техніках класичної гравюри (офорт, лінорит, дереворит, літографія) митець збагатив її новими формально-пластичними засобами, витворив власну систему образотворення.

На ювілейній виставці екпонуватимуться ранні твори митця 1950-их років, графічні аркуші періоду 1960–1980-их рр. у різноманітних графічних техніках, а також акварелі, виконані під час подорожей Карпатами, Прибалтикою, Таймиром та Уралом. Запрошуємо усіх, хто береже у своїй пам’яті світлий образ Зеновія Кецала – людини та митця, відвідати виставку, вшановуючи пам’ять цієї небуденної творчої особистості.

Відкриття 19 червня о 15:00.