Відмінено

Опера «Аїда»

Джузеппе Верді

Опера на 4 дії
Лібрето Антоніо Гісланцоні
Виконується італійською мовою з українськими субтитрами

Дія перша
У палац фараона в Мемфіс прийшла звістка про навалу ефіопів. Начальник урядової охорони Радамес мріє про славу полководця. Як винагороду за перемогу він попро­сить звільнення своєї коханої Аїди, полонянки фараона. Його мрії перериває Амнеріс, яка давно закохана в Радамеса. Вона здогадується про його любов до рабині. Постійний неспокій Аїди підсилює підозріння Амнеріс. Фараон урочисто повідомляє волю богів: єгипетські війська поведе Радамес; всі благословляють його на битву. Аїда в тривозі, у її душі розгоряється тяжка боротьба між любов'ю до Радамеса і страхом за батька - вождя ефіопів Амонасро. Вона молить богів послати їй смерть. В храмі відбувається урочистий обряд посвячення Радамеса. Жерці просять богів послати перемогу Єгипту. Верховний жрець вручає Радамесові освячений меч.

Дія друга
Амнеріс очікує повернення Радамеса з перемогою. Вона підступно ще раз випробовує почуття Аїди, сказавши їй неправду про смерть Радамеса. Аїда не може приховати свого відчаю. Амнеріс пригрожує рабині карою. З майдану долинають тріумфальні марші - народ вітає переможця. Аїда знову просить у богів смерті - вона не в силі відмовитися від свого кохання. На майдані у Фівах перед фараоном проходять полонені ефіопи, серед них Амонасро. Він поспішно попереджує дочку: ніхто не повинен знати його імені і сану. Амонасро називає себе полководцем ефіопського царя, що загинув у кривавій битві. Полонені просять помилування; до них приєднується весь народ. Але жерці вимагають полоненим смерті. В результаті верховний жрець радить фараонові залишити Аїду і її батька заложниками. Радамесу фараон віддає руку своєї дочки. З насолодою спостерігає Амнеріс горе Аїди.

Дія третя
На березі Нілу, в храмі Ізіди, Амнеріс при готовляється до шлюбу з Радамесом. Аїда також чекає тут свого коханого, щоб попрощатися з ним навіки: вона не витримає розлуки - Ніл буде її могилою. Раптово з'являється Амонасро. Він дізнається про любов дочки до Радамеса і що вона є суперницею Амнеріс. Батько просить Аїду вивідати в Радамеса, якою дорогою він поведе війська проти ефіопів. Почувши відмову, він гнівно проклинає Аїду - вона не дочка царя, а покірна рабиня фараона, зрадниця своєї батьківщини. Душевно втомлена Аїда, погоджується принести в жертву батьківщині свою любов. З появою Радамеса, Амонасро притаївся. Аїда вмовляє Радамеса втікати в Ефіопію. Радамес вагається. Докори Аїди примушують його прийняти рішення. А коли Аїда запитала, якою дорогою підуть єгипетські війська, Радамес назвав ущелину Напата. Амонасро переможно радіє. Радамес у страху: він виявився зрадником. Він віддає себе в руки верховного жерця Рамфіса. Аїда з батьком рятуються втечею.

Дія четверта
У підземеллі готується суд над Радамесом. Амнеріс радить йому покаятися, даруючи свою любов і корону Єгипту за відмову від Аїди. Але Радамес непохитний - заради кохання до Аїди він пожертвував честю і батьківщиною. Верховний жрець Рамфіс виносить вирок: зрадника живим замурувати в підземеллі, Амнеріс у відчаї проклинає жорстокість жерців. Радамес перед смертю мріє про кохану. Враз почувся слабенький стогін, і Радамес бачить Аїду, яка, дізнавшись про його долю, вирішила загинути разом із ним.

==> квитки <==

 Промофото події: "Опера «Аїда»"

 
 

КІНО

Аватар 5
18.12 • більше місяця
Аватар 3
16.12 • більше місяця
Аватар 4
19.12 • більше місяця