Відмінено

Балет «Білосніжка та семеро гномів»

Богдан Павловський

Балет на 2 дії
Хореографія Ігоря Храмова

Лібрето І.Храмова за мотивами казки братів Грімм

Балетмейстр-постановник — заслужений артист України Ігор Храмов
Диригент-постановник — Юрій Бервецький
Художник-постановник — Ярослав Бринь .Cценічна відеоанімація - Володимир Босий, Данило Дацишин
Художник костюмів — Жанна Малецька

В одній далекій країні жили король і королева. Народилася в них донечка. Губки червоні, волосся чорне, білолиця, як сніг. То й  назвали її Білосніжкою. Коли королева померла, король одружився  вдруге  -  з гарною, але  злою жінкою.

Пролог
У найтемнішій кімнаті, в якій знаходилася   свита  недоброї Королеви - улесливі коти,  вона ховала чарівне дзеркало і часто, дивлячись на своє відображення, наказувала: «Покажи чимскоріше, хто наймиліший  і найкрасивіший?». «Ви, Королево»- відповідало дзеркало.
Минули роки. Білосніжка стала прекрасною юною Принцесою. Її врода викликала велику заздрість у Королеви-мачухи.

1 дія:

1 картина
Бал із нагоди повноліття Принцеси. Серед гостей з’являється молодий вродливий  Принц. Він закохується в Білосніжку. Вона також відчула  ніжне почуття до нього і подарувала Принцові троянду - на згадку про їх зустріч. Це дуже не сподобалося жадібній Королеві.

2 картина
Одного разу заздрісна Королева-мачуха звернулася до свого чарівного дзеркала: «Покажи чимскоріше, хто наймиліший і найкрасивіший?»
«Ви прекрасні, Королево, у нас. Однак  Білосніжка вродливіша від вас»  - відповіло дзеркало. Розлючена Королева викликала Лісничого і, вручивши йому кинджал, повеліла відвести Білосніжку до дрімучого лісу й там її вбити. Лісничий засмутився жорстоким наказом, бо любив цю добру і привітну дівчинку, яка росла у нього на очах.

3 картина
У лісі, на галявині біля гори, живуть семеро маленьких дивних  чоловічків - Гномів. Невгамовний Веселунчик, забудькуватий Роззява, кумедний Чхайлик,  вайлуватий Дрімайко, сором’язливий Стидливчик, недовірливий Буркотун  і їх старший  друг, розумний і хазяйновитий Мудрун, – усі  дружно працюють. Вони видобувають руду та коштовне каміння, з якого виготовляють прикраси і дарують їх добрим людям. Після роботи весело йдуть відпочивати до своєї хатинки.
Недалеко від цієї галявини Лісничий привів Білосніжку й розказав їй про злий намір Королеви-мачухи. Із болем у серці він залишив дівчинку в хащах, попросивши  ніколи не повертатися назад у палац.
Завиває вітер, періщить дощ, небо розтинає блискавка, гримить. Білосніжку починають оточувати жахливі страховиська. Плачучи, перелякана дівчинка тікає від них. Ось-ось вони її наздоженуть. Переповнена жахами, знесилена, вона падає на землю.
Раптом  з’являються звірятка, які з цікавістю розглядають дівчинку й упізнають у ній Білосніжку, яка постійно їх підгодовувала. Вони  ведуть її  у маленьку  хатинку Гномів.

2 дія:

1 картина
Стомлена Білосніжка спить на маленькому  ліжечку. Господарі хатинки – Гноми, повернувшись із роботи, дуже злякалися, побачивши незнайому гостю. Дівчинка  прокидається і знайомиться з дивовижними чоловічками. Порадившись із Мудруном, вони дружно запропонували Білосніжці залишитися в них.

2 картина
Знову Королева  звернулася до чарівного дзеркала: «Покажи чимскоріше, чи є тепер хтось від мене гарніший?». І чує у відповідь: «Ви прекрасні, Королево, у нас. Однак у лісі, у хатинці семи Гномів, живе Білосніжка, яка вродливіша від вас».
Королева-мачуха розлютилася. У старих фоліантах вичитала вона чародійний рецепт, як  наповнити отрутою яблуко і перетворитися на стару Жебрачку. Вона зловтішно любується червонобоким  зачаклованим  яблуком і бачить у мріях мертву Білосніжку.

3 картина
Зранку Білосніжка проводжає Гномів на  роботу. Вони  радять їй не впускати нікого до хатки.
Зла Королева під виглядом Жебрачки постукала у двері й попросила  води. Добра дівчина напоїла її, а  «бабуся» подарувала їй яблуко, яке «здійснює» бажання. А в Білосніжки була мрія -  ще раз зустрітися з Принцом. Нетерпляче  відкусила вона шматочок яблука - і впала, мов нежива. Королева зі своєю свитою злобно втішається.

4 картина
А тим часом Принц розшукував  Білосніжку. Разом із Лісничим, який розкрив  таємницю, вони йшли  до того місця у лісі,  де  колись залишилася  бідолашна дівчина.
Несподівано вони зустрілися з  Королевою,  яка,  торжествуючи, поверталася додому. Зав’язався бій. Королева вже майже перемогла Принца з його друзями, як тут  він  згадав про нев’янучу й чарівну квітку кохання  - троянду, яку йому подарувала Білосніжка. Він спрямував троянду, як спис, у бік Королеви  - і зіткнулися світло й пітьма. А коли  з уст  Принца пролунали  ще й слова про вірне кохання до Білосніжки, чари Королеви цілковито втратили свою силу. І вона зникла.  

5 картина
Стурбовані Гноми в передчутті біди поспішають додому. Вони побачили  Білосніжку мертвою. Вона лежала така гарна, рум’яна. Здавалося, ніби спить. Опечалені, добрі маленькі чоловічки вирішили  поховати її по-своєму: на високій горі, в заквітчаному ліжечку, щоб завжди любуватися її вродою.
Принц далі шукає Білосніжку. Йому знову стала в пригоді Троянда. Вона підказала Принцові  шлях до коханої Принцеси. Побачивши дівчину мертвою, юнак захотів поцілувати її востаннє. І сталося диво - Білосніжка ожила.

6 картина
У палаці радісна подія - Принц і Білосніжка одружуються. На свято вони запросили всіх своїх друзів і, звичайно, Гномів.
Білосніжка з Принцом жили довго та щасливо.  А в їх краї панували  справедливість і любов.

==> квитки <==

 Промофото події: "Балет «Білосніжка та семеро гномів»"