Художньо-меморіальний музей Леопольда Левицького

Експозиція складається з меморіальної частини, а також репрезентує творчість митця від часу навчання в Краківській академії мистецтв до останніх днів життя.

Львівський Національний музей має у своїх фондах найбільшу збірку творів художника, а це 500 одиниць збереження, більшість із яких подарувала його дружина Геня. Саме завдяки цій непересічній жінці музейні працівники отримали архів митця: листи, рукописи, документи, інші матеріали, які мають неоціненне значення для вивчення творчості й особистості Леопольда Левицького. Саме вона стояла в центрі посмертної популяризації імені Левицького, а наприкінці свого життя склала заповіт, згідно з яким творча спадщина й архів художника перейшли у фонди Національного музею.

Музей Леопольда Левицького, організований 1984 року, розташований у колишньому помешканні художника, де він жив і творив від 1946 до 1973 року. В основу експозиції покладено специфіку середовища, в якому творив художник – інтер’єр квартири, речі особистого користування, частина творчого набутку митця.