Музей «Русалки Дністрової»

Відділ Львівської Галереї мистецтв

Це унікальний в Україні музей однієї книги. Він є відділом Львівської галереї мистецтв. У 1837 році Маркіян Шашкевич видав альманах «Русалка Дністрова». Цим альманахом він започаткував у новітні часи в Галичині українську літературу. Його перу належить також ряд поезій, дитячих читанок, книжок.
Приміщення для музею вибрано не випадково. Під час навчання у львівській духовній семінарії (будинок якої, тепер навчальний корпус львівського університету, знаходиться поруч), Маркіян Шашкевич молився у церкві Святого Духа. Сама церква була зруйнована бомбою під час II Світової війни. Збереглася лише дзвіниця, у якій розміщено експозицію. Годинник на дзвіниці походить зі Скиту Манявського, якому був подарований гетьманом Іваном Виговським у XVII столітті.
Тут можна ознайомитися з творами Шашкевича, з альманахом «Русалка Дністрова», оглянути його портрет і портрети близьких йому людей. Представлене родове дерево Шашкевича і макет церкви Святого Духа. У збірці музею також рідкісні видання, такі, як перше видання «Енеїди» Котляревського.
Нещодавно у приміщенні музею була облаштована капличка. По неділях тут відправляється служба Божа.

 Промофото події: "Музей «Русалки Дністрової»"