Аптека-музей «Під чорним орлом»

З поміж кам'яниць у старовинних кварталах Львова, що оточують площу Ринок, вирізняється будинок, де уже третє століття діє найдавніша з існуючих у Львові аптек. Відкрита ще у 1732 р. військовим фармацевтом Ноторпом. У 1966 р. на базі старовинної аптеки створено музей історії фармації, якому у 1972 р. присвоєно звання народного.
Зберігся старовинний інтер'єр торгового залу аптеки, поліхромні розписи стелі, що виконані на початку ХІХ ст. віденськими майстрами і символізують чотири складові елементи всесвіту: вогонь, воду, землю і повітря.

У торговому залі при рецептурному столі змонтовано три аптечні ваги, стояки яких використовуються, як електричні свічники. Представлені старовинні касові апарати. В аптеці можна побачити унікальну колекцію аптечного посуду для зберігання медикаментів — це керамічні амфори XV-XVI ст., порцелянові, фаянсові, скляні і дерев'яні штанглази. Різноманітні аптечні ступки — кам'яні, чавунні, порцелянові, мідні, мармурові, агатові.

У матеріальній кімнаті представлений аптечний посуд, в експозиції — зразки перших ручних машин для виготовлення таблеток, різноманітні преси для відтискання соку з лікарської рослинної сировини, сушильні шафи, перколятори, рідкісна колекція вимірювальних приладів.

У музеї знайшли місце цінні документальні експонати: рецептурні журнали, матеріали про діяльність Галицького товариства аптекарів, яке було створене у 1868 р., фото його засновників, оригінали дипломів лікарів та фармацевтів ХІХ-ХХ ст.

У музеї зібрано велику бібіліотеку, де знаходиться понад тисячу старовинних медичних книг, та понад 2 тис. примірників періодичної фармацевтичної літератури. Це зокрема В'юртемберзька фармакопея 1778 р., Підручник Галена 1788 р., німецьке видання фармацевтичного словника 1778 р.

У Львівській аптеці-музеї ви зможете побувати в алхімічній лабораторії, пивниці, і внутрішньому подвір'ї — єдиному об'єкті у Львові, де вдалося відтворити вигляд житлового будинку заможного міщанина ХVI-XVII ст.