Дискусія «Кібернетика: між мистецтвом та війнами»

Запрошуємо на дискусію «Кібернетика: між мистецтвом та війнами», приводом до якої стали публікації досліджень Яніни Пруденко «Кібернетика в гуманітарних науках і мистецтві в СРСР» (М., 2019)» та Світлани Матвієнко «Кібервійна і революція» (вид-во Університету Міннесота, 2019).

Під час нашої розмови ми спробуємо окреслити історію радянської цифрової гуманітаристики, поняття «іншої естетики» та кібернетичного мистецтва в СРСР. Яніна Пруденко запропонує погляд на те, чому не здійснилася радянська кібернетика, ким були люди, які її творили, та яка була її роль у культурному ландшафті? Її дослідження пропонує ширше розуміння явища великих даних чи комп’ютерного мистецтва через контекст радянської кібернетики.

Ми також звернемося до того, як геополітичні зміни призводять до мілітаризації інтернету та розгортання воєн у цифрових мережах. Світлана Матвієнко у своїй доповіді представить погляд на поняття кібервійни, який вони разом із Ніком Даєром-Візефордом розвинули у своїй книжці. Розмова стосуватиметься історії та переосмислення поняття «кібервійни», а також «суб’єктів кібервійни» та прикладів «об'єктів» експлуатації.

Доповіді супроводжуватимуть коментарі від дискутантів Андрія Дахнія та Богдана Шумиловича.

Детально на сайті Центру