Показ фільму «Дві надії»

Про що фільм?

Документальна стрічка "Дві Надії" розповідає про легендарних учасниць ансамблю Древо з Крячківки - Роздабару Надію Микитівну та Реву Ніну Петрівну. Це ті самі жінки з Полтавщини, які виконують архаїчні українські пісні, зберігаючи їхню автентичність та співаючи поліфонією, що є вкрай складним навіть з точки зору професійного музиканта.

Сюжет

Дві жінки, які мають дуже різне життя, поєднані не тільки ім’ям Надія, але також великою любов’ю до пісень. Раніше в Україні співали всі і всюди: традиційні пісні були потужними колективними медитаціями, які супроводжували людей від народження і до самої смерті. 82-річна Надія Микитівна з села Крячківка – одна з тих небагатьох, хто досі береже цю старовинну традицію, що зникає. Вона вже 58 років співає у народному ансамблі "Древо", одному з найвідоміших серед фольклористів колективів у Східній Європі. Надія Микитівна остання з першого "золотого" складу "Древа", і до неї в Крячківку їздять музиканти з усього світу повчитися співати. За океаном у США живе ще одна Надія. Короткий візит у Крячківку і крячківська пісня колись змінили її життя. Про це Надя зробила відверту автобіографічну моновиставу "Розбита", яку ставить в Україні.

Унікальність події

Це перший показ фільму у Львові. Стрічку в Палаці Хоткевича презентуватимуть автори фільму - Уляна Осовська (Ursa Mare) (режисер) та Денис Страшний (Denis Strashnyi) (продюсер).

Обговорення

Говоритимемо про важливість збереження фольклорних традицій, про самоідентифікацію через спів - як національну, так і особисту. І, звісно, в цілому про ансамбль "Древо" та цінність їхньої діяльності в глобальній культурі. Учасниками розмови будуть визнані фахівці у своїх сферах - Наталія Половинка (співачка, акторка, ініціаторка щорічного фестивалю Традиції "Древо"); Natalia Rybka-Parkhomenko (актриса театру імені Леся Курбаса, співачка гурту KURBASY ); Jura Josyfovych (керівник Група вивчення пісень Крячківки, менеджер веб-сторінки ансамблю "Древо"); Софія Палюх (співачка, керівниця фестивальних проєктів, дослідниця архаїчних спів).

  
 

КІНО

Форсаж 9
21.05 • більше місяця
Кіборг
02.04 • через 2 дні
Jungle Cruise
23.07 • більше місяця

КУЛЬТУРА

Вечір одноактних балетів:
24.04 • через 3 тижні
Вистава «Русалонька»
21.04 • через 3 тижні
Балет «Жізель»
10.04 • через тиждень

ДІТЯМ