Концерт «Нерозгадане чудо»

Романс по телефону з Ліною Костенко

Роман по телефону – явище відоме, а от романс… Композитор Павло Тютюнник впродовж десяти років наспівував по телефону Ліні Костенко свої романси та пісні на її вірші з чарівної Макіївки, що на Донбасі. Поетеса завжди уважно слухала, їй все подобалося,  а коли прослухала цілий диск, надісланий їй автором, то сказала : «Я плачу!...»
Рік, що настав, має стати для українців роком Ліни Костенко, бо вона сьогодні – наш духовний лідер, духовний авторитет. Поетесі 19 березня 2020 року виповнюється 90 років. У чому ж Павло Тютюнник вбачає особливість поетичного слова Ліни Костенко? На це запитання композитор відповідає: « У нашій поезії Ліна Костенко – явище, безперечно, унікальне. Та не лише в поезії, але і в культурі взагалі, і навіть у суспільному житті. Може здатися, що земля України породила таку дівчинку, якій передала свою безмірну силу, мабуть, у найскрутніші часи для спасіння нашого народу. Її слово – живе, воно світить нам і промовляє до самого людського серця святі й одвічні істини. Ліна Костенко володіє надзвичайним даром слова, про який Микола Вінграновський сказав: «У нас в Україні є один справжній поет: це –  поетка Ліна Костенко»
Так, Ліну Костенко знають усі, а от Павло Тютюнник – нове ім’я в нашій культурі. 28 грудня в театрі імені Гоголя полтавці змогли познайомитися з його творчістю. Наступне місто – Львів… Павло Тютюнник не лише співак і композитор, а й видатний вокальний педагог, автор унікального методу постановки голосу, керівник першого в Україні Центру постановки голосу «Українське бельканто».  Серед його учнів є солісти оперних театрів України і зарубіжжя. До того ж, він – непересічний, самобутній композитор, автор більше 500 пісень та романсів на вірші класиків української та світової поезії. До речі, музика, яка має звучить у цьому концерті, у минулому році висувалася на Шевченківську премію і отримала високу оцінку видатних композиторів сучасності: Ігоря Поклада, Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Анатолія Авдієвського.

Концертом у Полтаві розпочався тур композитора і співака по Україні. Ця музика є альтернативою так званій «попсі» і тим шоу, які заполонили нині  українські сцени. Вона пом’якшує серця, просвітлює душі, стверджує про те, що Совість і Краса іще є в нашому світі.  

<<==квитки==>>

  
 

КІНО

Їжак Сонік
18.02 • сьогодні
Мої думки тихі
18.02 • сьогодні

КОНЦЕРТИ ТА СВЯТА

Концерт гурту «ДахаБраха»
24.02 • через тиждень

КУЛЬТУРА

Виставка «Ілюзія Часу»
20.02 • через 2 дні

ДІТЯМ

Вистава «Дюймовочка+»
22.02 • через 5 днів