Лекція «Романтичний Інший у художньому всесвіті Дж.Р.Р. Толкіна»

Книгарня «Є» та ART TOPOS запрошують на лекцію літературознавиці Вікторії Яремчук «Романтичний Інший у художньому всесвіті Дж.Р.Р. Толкіна».
Термін Інший входить у літературознавство та гуманітарні науки досить нещодавно, у другій половині XX століття, і, як правило, застосовується для аналізу творів постмодерністичного напряму. Наприкінці XX століття – на початку XXI виникає чимало версій «Іншого», як правило, пов’язаних із політичними, соціальними, науково-технічними процесами цих століть.
Однак, важливо пам’ятати, що поняття Іншого почали, у зовсім іншій площині, розробляти митці-романтики XIX століття, пов’язуючи його зі сферою мистецтва як духовного життя і як сили надлюдини. Дж.Р.Р. Толкін, яскравий представник християнського романтизму XX століття, створив низку образів у міфопоетичному світі романів, поем та оповідань, які входять в парадигму Романтичного Іншого: героя самотнього за вибором служіння мистецтву, жерця/служителя творчого вогню, і навіть обраного вести за собою цілі народи, як носія священного таланту.

Вікторія Яремчук – кандидатка філологічних наук, дослідниця творчості британських письменників Середньовіччя, Ренесансу, британської та американської літератури XIX-XX століть, творчості Орхана Памука. В минулому (2008-2017), викладач англійської літератури ЛНУ імені Івана Франка, співкерівник кінематографічного семінару університету.