Лекція «Україна і українці на Венеційській бієнале»

Віртуальна подорож до Венеції!

Друзі, запрошуємо на лекцію Оксани Баршинової «Україна і українці на Венеційській бієнале», яка відбудеться в експозиції «Українське мистецтво ХХ ст.» 10 жовтня о 18:00!

Вперше одна з найвизначніших подій у сфері сучасного мистецтва відбулась у 1895 році та перетворила колишню суднобудівну столицю на один з центрів світового мистецького життя і з того часу безліч митців з різних країн представляють своє мистецтво у світовому контексті.

Українські художники у ХХ та ХХІ ст. також брали участь у цій події (незалежно від історичних умов та належності до того чи іншого державного утворення) та часто мали значний успіх. Серед таких представників Олександр Мурашко, Олександр Архипенко, Федір Кричевський, Олександра Екстер, Тетяна Яблонська та ін.

Після здобуття Україною незалежності, з 2001 року Україна почала приймати участь у Венеційській бієнале як самостійна держава, знайомлячи світ з сучасними українськими реаліями завдяки таким митцям, як Борис Михайлов, Юрій Соломко, Арсен Савадов, Олександр Ройбурд, Сергій Братков, Олег Тістол та ін.

Цього року на 56-й Венеційській бієнале Україну представило об'єднання художників «Відкрита група» з проектом «Мрія», що виклакало палкі дискусії та зацікавлення художньої спільноти.

Тож, запрошуємо вас послухати про історію Венеційської бієнале та дізнатись більше про участь у ній українських художників в різні історичні періоди.

Лекцію проведе Оксана Баршинова - мистецтвознавиця, заступниця генерального директора з експозиційно-виставкової роботи Національного художнього музею України (Київ), кураторка виставок сучасного мистецтва, викладачка кафедри теорії та історії мистецтва НАОМА, авторка публікацій у фаховій та популярній пресі з питань сучасного мистецтва України.

Реєстрація за телефоном.

  
 

Коментарі (0) перегляди: 38