Опера «Наталка Полтавка»

Микола Лисенко

Опера на 3 дії
Мова виконання: мова оригіналу

За однойменною п'єсою Івана Котляревського

Диригент-постановник — заслужений діяч мистецтв України Михайло Дутчак
Режисер-постановник — Володимир Дубровський
Художник-постановник — народний художник України Михайло Риндзак
Диригент — Ірина Стасишин

Дія перша
Берег Ворскли. Сюди приходить зажурена Наталка. Вона тужить за своїм коханим Петром, який уже чотири роки десь на заробітках. З'являється возний Тетерваковський. Він освідчується   Наталці   в коханні. Однак бідна, але горда   дівчина   йому відмовляє — вони ж не рівня.

Співаючи жартівливу    пісню, проходить   виборний ^Макогоненко.   Возний заводить із ним розмову про Наталку і просить у сільського старости допомоги посватати її.

Дія друга
Хата   Терпилихи.   Мати докоряє дочці, що та при їх великих нестатках, перебирає женихами.     Наталка відповідає, що кохає лише Петра і чекатиме на нього.

У    хату    заходить виборний Макогоненко. Він  радить  видати Наталку за возного Тетерваковського і цим позбутися злиднів. Задля спокою матері дівчина погоджується одружитися з возним.

Дія третя
Сільська вулиця. Наталка в останній надії сподівається на повернення Петра. А тим часом дівчата і хлопці приходять до неї на заручини. Всі йдуть до хати.Бурлака Микола розповідає про  свою  нещасливу долю.

"Співаючи журливу пісню, в село входить Петро.Із розмови з Миколою він довідується про сватання наталки.Парубок у відчаї.Він просить Миколу дізнатися,чи по своїй волі Наталка виходить заміж.

Вибігає Наталка. Вона присягається Петрові, що кохає лише його, і тепер, коли він повернувся, відмовляється від возного, Тетерваковський і Терпилиха обурені. Петро зважується підкоритися своїй долі і податися геть, аби не засмучувати Наталчиної матері. Терпилиха зворушена наміром Петра. Возний теж розчулився і вирішив хоча б раз у житті зробити добрий вчинок. Він відмовляється від Наталки. Терпилиха благословляє Наталку і Петра. Наречені запрошують усіх на весілля.

==> квитки <==

 Промофото події: "Опера «Наталка Полтавка»"

 
 

КІНО

Once Upon a Time in... Hollywood (eng)
03.09 • через тиждень
Король Лев
26.08 • сьогодні

ВЕЧІРКИ ТА ШОУ

Вечірка «Beer Fridays»
30.08 • через 5 днів