Оперета «Циганський барон»

Й.Штраус

Місце дії – Угорщина, XVIII століття.
ДІЯ І
Шандор Барінкай – молодий барон і спадкоємець чималих маєтків, що, за чутками, загинув на дуелі у Відні – пливе зі своїм слугою Стефаном водами Дунаю на батьківщину. Повертається з мандрів на дорогі їхньому серцю землі й циганський табір разом зі своєю старійшиною Чіпрою та її вихованкою – красунею Саффі. Скориставшись імовірною загибеллю власників земель, шахраюватий свинар Зупан заволодів бароновими статками і, щоб зміцнити своє становище, прагне силоміць одружити свою єдину дочку Арсену з продажним королівським суддею Карнеро. Але дівчина бунтує, оскільки закохана в молодого батькового працівника Оттокара. Клопоту незадоволеному свинареві додали ще й прибулі в ці землі цигани. Під час суперечки Зупана з ними несподівано з’являється справжній володар земель – барон Шандор Барінкай. Стверджуючи сфальшовані відомості як істинні( буцімто справжні землевласники загинули), Зупан оголошує прибульця самозванцем. Обурений і вільнолюбний Барінкай обіцяє Оттокарові та Арсені свій захист і допомогу, мимоволі закохуючись у чарівну циганку Саффі. Щоб захистити ще й її одноплемінників від сваволі узурпатора Зупана, Шандор погоджується стати їх воєводою – «циганським бароном».
ДІЯ ІІ
Маючи союзниками всіх циган, молодих закоханих та навіть зупанську челядь, зокрема, домоправительку Мірабеллу, яка полюбила баронового слугу Стефана, Барінкай разом із ними замислює веселий розіграш самозакоханого і сластолюбного Зупана: замість «спокусниці» Саффі, за якою увивається свинар, його застають в обіймах зі старою Чіпрою, яка, за домовленностю з усіма, підмінила дівчину на місці призначеного Зупаном побачення; а пришелепкуватого Карнеро спіймали на гарячому як злодія- з найкращим зупанівським поросям, якого йому підсунули замість жаданого Арсениного приданого. Запалений красою і винахідливістю Саффі, охоплений загальним любовним шалом, Барінкай освідчується чарівній циганці в почуттях, і вся спільнота нових баронових друзів, за циганським звичаєм, святкує союз молодих закоханих.
ДІЯ ІІІ
Обдурені Зупан та Карнеро, змовившись, організовують суд: над Барінкаєм – за «самозванство та порушення законів», та слугою Стефаном – за крадіжку поросят. Зловживаючи владою, вони засуджують обох «звинувачених» до позбавлення волі, а циган зобов’язують покинути ці землі й піти назавжди у вигнання. Намагаючись іще більше утвердити своє торжество, Зупан улесливо зустрічає нового губернатора – графа Омоная, вихваляючись своєю перемогою над «злочинцями-самозванцями». Та раптом виявляється, що Барінкай – небіж графа, а Саффі – колись давно, ще в дитинстві, втрачена Омонаєва дочка. Розчулений батько радо віддає її заміж за свого племінника. Арсена, за згодою переможеного Зупана, виходить заміж за Оттокара. Мірабелла знаходить своє щастя зі Стефаном, а цигани отримують довічний прихисток під орудою справжнього і циганського барона.

Оперета на 3 дії. Виконується українською мовою
Лібретто В.Шкваркіна.
Диригент-постановник – Михайло Дутчак
Режисер-постановник – Роман Валько
Балетмейстр-постановник – Сергій Наєнко, Ольга Семьошкіна
Художник-постановник – Тадей Риндзак
Художник костюмів – Оксана Зінченко
Диригент – Ірина Стасишин


==> квитки <==

 Промофото події: "Оперета «Циганський барон»"

 
 

ВЕЧІРКИ ТА ШОУ

Гумор-шоу «Вар'яти»
24.02 • через тиждень
Кастинг «Miss Lviv 2019»
21.02 • через 4 дні
Вечірка «LOL party»
22.02 • через 5 днів

КОНЦЕРТИ ТА СВЯТА

Фестиваль «Leopolis Grand Prix 2019»
31.05 • більше місяця
Концерт «Rock Symphony»
04.04 • більше місяця

КУЛЬТУРА

Вистава «Аліса»
26.02 • через тиждень
Вистава «Потрібні брехуни!»
22.04 • більше місяця

РОЗВАГИ ТА СПОРТ

Змагання «Winter Enduro Challenge 2019»
24.02 • через тиждень