Презентація книжки «Останні українці Польщі»

Книгарня «Є» та Видавництво Discursus запрошують на презентацію книжки художнього репортажу Олега Криштопи «Останні українці Польщі».

Українці, які з діда-прадіда жили на своїх землях, після Другої світової війни опинилися відділені від співвітчизників українсько-польським кордоном. Багатьох із них депортували 1947 року в рамках акції «Вісла» на північ і захід Польщі – доти німецькі землі.
Відомий репортажист Олег Криштопа проїхав Польщею, щоби поспілкуватися з українцями, для яких Україна є більш уявною, ніж реальною, є радше краєм спогадів, аніж намірів. У цій книжці вони розповідають про те, чого зазнали під час переселення, як берегли свою ідентичність у чужій країні, яким було і є ставлення до них поляків. Де вони відчувають свій дім? Чи виростуть їхні внуки українцями? Чим відрізняються від українців у Польщі – емігрантів останніх хвиль?
На ці питання читач шукатиме відповідей разом з автором.

Репортажист Олег Криштопа та фотографиня Христина Бурдим проїхали 6500 кілометрів Польщею, зустрілися з тамтешніми українцями й задокументували історії тих, хто зберіг свою національну ідентичність.
«Серед наших героїв є ті, хто пропонував повернути польському селу українську історичну назву чи скуповує землі своєї батьківщини, щоб там залишилось якомога більше рідного, українського. Вони дивляться українські канали і вболівають за наші успіхи у спорті. Вони розповідають неймовірні історії про шлях повернення до своєї історичної пам’яті», – говорить Олег Криштопа.
Книжку «Останні українці Польщі» ілюструють фотографії, що з’явились під час експедиції Польщею. А історичний контекст депортації українців пояснив у передмові історик Роман Кабачій.


Oleh Kryshtopa - письменник, журналіст. Народився у 1978 році в Івано-Франківську. Живе у Києві. Автор понад десятка книжок у жанрі прози та нон-фікшн. Переможець Першого конкурсу художнього репортажу «Самовидець». Автор історичного телепроєкту «Машина часу».

Учасники заходу:
Олег Криштопа, репортажист, автор книжки.
Христина Бурдим, фотографиня проєкту «Останні українці Польщі».