Тематична екскурсія «Імпресіонізм в українському образотворчому мистецтві:

Іван Труш, Олекса Новаківський, Микола Бурачек та ін.

В історії європейського мистецтва імпресіонізм став переламним явищем, яке відкрило нову епоху модернізму з його нестримними новаціями, переосмисленням не лише засад живопису, а й самих вимірів художнього твору. Представники імпресіонізму прагнули розробляти методи та прийоми, які дозволяли якомога природніше та жваво зображувати реальний світ в його рухомості та мінливості, пердавати свої швиткоплинні враження.

В українському художньому житті роль імпресіонізму є надзвичайно важливою, зокрема, для вивчення етапів та шляхів утвердження в Україні модерністських ідей, які інтерпретувались вітчизняними художниками на грунті національного відродження. Українські художники з ентузіазмом сприймали відкриття імпресіоністів та, використовуючи їх на свій лад, приєдувались до європейських тенденцій, до оновлення і збагачення художньої мови. І хоча в цілому імпресіонізм не став в українському мистецтві визначеним напрямом, звертались до нього в той чи інший спосіб багато художників-новаторів Галичини та Наддніпрянської України.

Під час тематичної ескурсії в експозиції "Українське мистецтво ХХ ст." ви матимете змогу познайомитись з творчістю українських художників Львова, Києва, Одеси, які більшою чи меншою мірою відчували вплив імпресіонізму та застосовували його методи та відкриття у своїй творчості. 

Екскурсію проведе Степан Копчак - завідувач сектором архівних матеріалів НМЛ імені Андрея Шептицького.

  
 

КІНО

Я, ти, він, вона (12+)
22.01 • сьогодні
Почни спочатку (12+)
24.01 • через 2 дні

ВЕЧІРКИ ТА ШОУ

Гумор-шоу «Вар'яти»
25.01 • через 4 дні
Вечірка «Популярні»
26.01 • через 5 днів

ДІТЯМ

Вистава «Коза-Дереза»
24.01 • через 3 дні
Вистава «Проданий сміх»
27.01 • через 5 днів