Виставка пам’яті художника Миколи Горди

15.11.1946 – 09.01.2018

На виставці представлено 26 робіт художника, серед яких: автопортрети,  портрети Михайла Грушевського, Володимира Івасюка, Левка  Лук’яненка, цикл творів “Поетичний календар Галини Гордасевич”, “Іван Богун під Берестечком”, “Мої батьки” .

Горда Микола Петрович народився 15 листопада 1946 року в селі Крупичполе Ічнянського району Чернігівської області.

В 1976 році закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва — відділ кераміки. Своїм вчителем вважав Вітольда Манастирського. Значний вплив на розуміння живопису зробив Карл Звіринський.

Формування світогляду художника відбувалось у Києві під час короткочасних спілкувань з Іваном Гончарем, Аллою Горською, Віктором Зарецьким. Цим зустрічам завдячував митець композитору Вадиму Смогітелю, котрий ввів його в коло цих світлих особистостей.

Після закінчення Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва короткий час працював у художньому комбінаті м.Львова.

Перша персональна виставка відбулася у 2000-му році. Це виставка однієї картини “Іван Богун під Берестечком” в приміщенні Львівського Будинку вчителя.

Був учасником численних персональних та колективних виставок в складі творчого об‘єднання “Вориння” . Серед них: акція пам‘яті В. Івасюка та В. Чорновола у Львові (1999), вечір поезії Галини Гордасевич (2000), виставки у Львівському Будинку вчителя, Львівському музеї історії релігії (2001), Музеї архітектури та побуту у Львові (2002), Центрі української книги у Львові, Музеї “Гуцульщина” у Коломиї (2003), Музеї Михайла Грушевського у Львові, Краєзнавчому музеї м. Стрия (2004), Літературно-меморіальному музеї Івана Франка у Львові (2005), Музеї етнографії та художнього промислу у Львові (2006).

У 2003 році двома картинами “Козацька чайка “Пресвята Покрова” та “Іван Богун під Берестечком”  брав участьу Всеукраїнській акції “Гетьман Іван Мазепа. Погляд крізь століття” у Львівській галереї мистецтв.

Твори Миколи Горди зберігаються у колекціях багатьох музеїв Україн, а також у приватних збірках України, Франції, Канади, США, Німеччини, Швеції, Туреччини, Нідерландів та Польщі.ФС

  
 

КІНО

Секрети домашніх тварин 2
30.05 • через 5 днів

РОЗВАГИ ТА СПОРТ

Україна – Сербія
07.06 • через тиждень
Україна – Люксембург
10.06 • через 2 тижні